Laureaci Srebrnych Medali

logo_akademii_polskiego_biznesu

Laureaci medali Akademii Polskiego Sukcesu


Laureaci medali Złotych z diamentem  |   Laureaci Złotych medali  |   Laureaci Srebrnych medali   |  Laureaci Brązowych medali

med2


Nagrodzeni:

  1. Anna Arwaniti, redaktor; za wieloletnie osiągnięcia w pracy dziennikarskiej.
  2. Prof. n. med. Piotr Andziak, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA; za wybitne osiągnięcia w chirurgii naczyniowej.
  3. Jerzy Bar, prezes BTC-Invest Sp. z o.o.; za osiągnięcia w kierowaniu firmą i konsekwentne wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych w realizowanych projektach.
  4. Janusz Barciński, INVEST-DRUK.
  5. Aleksander Barszcz, Sopro Polska Sp. z o.o.; za szczególne osiągnięcia w kierowaniu firmą.
  6. Paweł Bisek, prezes Fiat Ubezpieczenia Majątkowe S.A.
  7. Zbigniew Biskupski, Gazeta Prawna; za wkład w dzieło edukacji podatkowej społeczeństwa w publikacjach i audycjach radiowych.
  8. Krzysztof Bołtowicz, prezes firmy Bołtowicz; za wieloletnie osiągnięcia na polskim rynku motoryzacyjnym.
  9. Mieczysław Borowy, prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.
  10. Ewa Bratoś, Warszawski Ośrodek Telewizyjny.
  11. Jarosław Bułka; prezes Silvermedia Sp. z o.o.; za tworzenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań zarządzania informacją.
  12. Marek Cygan, student III roku informatyki UW; za zwycięstwo w międzynarodowym konkursie programistycznym Google Code Jam.
  13. Andrzej Chołuj, Euro VIP.
  14. Zbigniew Choiński, wójt gminy Mielno; za wieloletnią pracę na rzecz społeczności gminnej i rozwój powiatu koszalińskiego.
  15. Hanna Czajkowska, ANIXANDRA.
  16. Roman Czejarek, Polskie Radio S.A., Lato z Radiem; za stworzenie masowej imprezy o dużych walorach wychowawczych i społecznych.
  17. Prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski, kierownik Katedry Inżynierii Dźwięku i Obrazu Politechniki Gdańskiej; za opracowanie nowych metod i narzędzi badania zaburzeń słuchu, głosu, mowy i wzroku.
  18. Jerzy Dachowski, prezes Polskiej Fundacji Olimpijskiej.
  19. Jan Dalgiewicz, prezes PEKAES S.A.; za szczególne osiągnięcia w zakresie doprowadzenia firmy do wiodącej pozycji na rynku europejskich przewozów.
  20. Jerzy Dmochowski, dyrektor Domu Wczasowego w Mielnie; za kierowanie ośrodkiem FWP podtrzymującym wysoki poziom marki.
  21. Dr Marek Durlik, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.
  22. Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna PANI; za całokształt osiągnięć dziennikarskich.
  23. Klaus Eberhart; prezes Polski Związek Motorowy TU S.A. Vienna Insurance Group; za kompleksową ofertę ubezpieczeniową dla rodziny.
  24. Jolanta Fajkowska, TVP SA Program 2; za popularyzację ludzi biznesu i osobowość telewizyjną.
  25. Janusz Fajkowski, radca, minister pełnomocny w Ambasadzie RP w Moskwie; za osiągnięcia w zakresie wieloletniej promocji polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorstw poza granicami Polski, ze szczególnym uwzględnieniem rynku rosyjskiego.
  26. Ryszard Fijałkowski, dyrektor J&S; za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.
  27. Piotr Freyberg, 3M Poland.
  28. Franciszek Gaik, prezes Autobusy Polskie SA; za wieloletnie osiągnięcia w zarządzaniu przedsiębiorstwami w polskim przemyśle motoryzacyjnym.
  29. Prof. dr hab. Robert Gil, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA; za wybitne osiągnięcia w zakresie kardiologii.
  30. Cezary Gizka, dyrektor Olympic Entertainment Group Polska; za osobisty sukces menadżerski.
  31. Krzysztof Gołata, Businessman Magazine.
  32. Andrzej Grzegorzewski, prezes Laboratorium KOLASTYNA SA; za kreatywność i sukcesy w kierowaniu firmą.
  33. Barbara Grzymała, UNICOLOR.
  34. Krystyna Gucewicz, redaktor; za  wkład w rozwój kultury polskiej.
  35. Wojciech Halarewicz, dyrektor Fiat Auto Poland; za osobisty sukces menadżerski w dziedzinie motoryzacji.
  36. Andrzej Hanzel, dyrektor Przedsiębiorstwa Obsługi Cudzoziemców DIPSERVICE; za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej.
  37. Sławomir Horbaczewski, prezes DR WITT SA.
  38. Andrzej Idziak, dyrektor PF Jelfa SA; za wieloletni wkład w promocję eksportu polskich leków.
  39. Małgorzata Jankowska; brązowy medal w tenisie stołowym Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 (w turnieju drużynowym); Klub IKS-AWF Warszawa; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  40. Antoni Jakubowski; prezes Adservco Group Sp. z o.o.; za światowe osiągnięcia w architektonicznych aranżacjach wnętrz na zagranicznych rynkach.
  41. Robert Janowski, muzyk; za popularyzację muzyki rozrywkowej w Telewizji Polskiej.
  42. Janina Jaroszyńska; za osiągnięcia w pracy artystycznej i społecznej.
  43. Elżbieta Jaworowicz, Telewizja Polska SA; za podejmowanie trudnych tematów w obronie zwykłych ludzi.
  44. Krystyna Jędrzejewska, redaktor dodatku do „Rzeczpospolitej“ Dobra Firma; za popularyzację dobrych wzorców polskiej gospodarki.
  45. Bohdan Juchniewicz; za wieloletnią działalność i osiągnięcia w zakresie promowania polskich firm i produktów.
  46. Elżbieta Jęczmionka.
  47. Renata Juszkiewicz, Metro AG.
  48. Elżbieta Junosza-Stępkowska, redaktor naczelna miesięcznika MALWA; za zorganizowanie i prowadzenie corocznego rankingu różnych produktów i usług.
  49. Jadwiga  Kamińska, redaktor, prezes Stowarzyszenia Dziennikarski Klub  Promocji  Zdrowia; za  propago-wanie zdrowego  stylu życia.
  50. Marek Kassa, wicedyrektor TVP 3; za powołanie do życia nowych programów podejmujących aktualne problemy życia politycznego i gospodarczego.
  51. Andrzej Kozłowski, prezes FWP; za wieloletnie osiągnięcia menedżerskie.
  52. Prof. Jerzy Kisilowski, rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej; za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.
  53. dr Janusz Kowalski; rektor Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Z. Glogera; za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury i edukacji młodzieży w woj. mazowieckim.
  54. Kazimierz Kowalski
  55. Doc. Krzysztof Kochanek; za wybitne osiągnięcia naukowe i wkład w rozwój badań elektrofizjolo-gicznych w Polsce
  56. Zbigniew Lazar
  57. Dr Stanisław Leszek, wiceprezes Polskiego Klubu Biznesu; za wieloletnie społeczne działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.
  58. Halina Lichocka, Polskie Radio S.A., Radio Biznes.
  59. Maciej Liepelt, kierownik Centrum Szkolenia Przedsiębiorstwa Obsługi Cudzoziemców DIPSERVICE; za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej.
  60. Robert Lidke, Polskie Radio SA.
  61. Krystyna Łazarz, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych SA; za szczególne osiągnięcia w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz działalność społeczną.
  62. Anna Majkowska, prezes Arte Mobili; za oryginalne
  63. i innowacyjne działania w dziedzinie architektury wnętrz.
  64. Marta Makowska; brązowy medal we florecie Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 (w turnieju indywidualnym); Klub IKS-AWF Warszawa; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  65. Barbara Markowska, redaktor I Programu TVP; za osiągnięcia w publicystyce dziennikarskiej.
  66. Barbara Matwiej, wiceprezes Fundacji PRO OMNIBUS; za działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
  67. Julian Jerzy Mazur; zastępca dyrektora w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu; za szczególne osiągnięcia przy współtworzeniu Instytutu.
  68. Tomasz Mazur; za doskonałe rozwinięcie tematyki eksportu i podniesienie rangi wydawnictwa „Rynki Zagraniczne”.
  69. Jan Mela; za siłę woli i charakteru w ciężkiej chorobie.
  70. Zygmunt Michalak, dyrektor TUiR Warta SA; za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.
  71. January Miensak prezes CANEXPOL; za wysoką jakość produkcji i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.
  72. Paweł Miodek, Doka Polska Sp. z o.o.
  73. Andrzej Mościcki, Sopro Polska Sp. z o.o.; za dotychczasowe osiągnięcia zawodowe.
  74. Krzysztof Nerć, TVP 3; za magazyn informacyjno-publicystyczny „Przegląd Gospodarczy”, podejmujący najważniejsze problemy życia ekonomicznego.
  75. Tadeusz Niewiadomski
  76. Tadeusz Nowicki; trener koordynator kadry paraolimpijskiej w szermierce na wózkach; prezes IKS-AWF Warszawa; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  77. Bartłomiej Olesiński.
  78. Piotr Orzechowski; wójt Gminy Strachówka; za społeczne działania w dziedzinie kultury, w szczególności za realizację projektu „Rzeczpospolita Norwidowska”.
  79. Ryszard Pacławski, Telewizja Polska SA; za stworzenie nowego, popularnego kanału telewizyjnego.
  80. Stanisław Parafiniuk; wynalazca; dyrektor Instytutu Maszyn Spożywczych; za  innowacje na rynku Maszyn Przemysłu Spożywczego.
  81. Natalia Partyka; złoty medal w tenisie stołowym Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 i brązowy medal w turnieju drużynowym; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  82. Maciej Pawlak, HOME&MARKET; za wzorcowe publikacje dotyczące budownictwa i nieruchomości w „Home&Market” i „Gazecie Finansowej”.
  83. Dariusz Pender; złoty medal w szpadzie Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012  (w turnieju indywidualnym); Klub IKS-AWF Warszawa; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  84. Robert Perkowski, wójt gminy Ząbki; za wkład w dynamiczny rozwój miasta i dbałość o rozwój kultury w powiecie warszawskim.
  85. Marian Pieniak, lekarz kardiolog; za wierność zasadzie salus aegroti suprema lex i szczególne osiągnięcia w leczeniu wad serca.
  86. Piotr Pietkiewicz, Micro System; za wytrwałość w budowaniu firmy, solidność i wysoką jakość usług poligraficznych.
  87. Gerard Piątkowski, prezes Vipol.
  88. Grzegorz Pluta; złoty medal w szabli Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 (w turnieju indywidualnym); Klub IKS-AWF Warszawa; za światowe osiągnięcia w sporcie paraolimpijskim.
  89. Andrzej Pulwarski
  90. Adam Radaś, prezes Firmy Produkcyjno-Handlowej PAULA; za stworzenie firmy o światowym standardzie, stosującej własne, polskie technologie.
  91. Irena Rej, prezes Dagomed Pharma Sp. z o. o.
  92. Jakub Roch, Europejski Klub Biznesu; za skuteczne organizowanie pomocy dla polskich dzieci.
  93. Robert Roguski, burmistrz miasta Kobyłka.
  94. Elżbieta Rusiecka, lekarz endokrynolog; za wierność zasadzie salus aegroti suprema lex i wieloletnią dbałość o etykę zawodu lekarza.
  95. Marek Ruzikowski
  96. Prof. dr. hab. Grażyna Rydzewska, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA; za pionierskie badania nad leczeniem ostrego zapalenia trzustki metodą wewnątrznaczyniowego podawania antybiotyków.
  97. Agnieszka Rylik; za tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym.
  98. Jerzy Samoń, Panorama TVP 2.
  99. Mirosław Satora, prezes Fundacji PRO OMNIBUS; za działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
  100. Tomasz Sikora, biathlonista; za wybitne osiągnięcia sportowe.
  101. Barbara Seidler, redaktor; „Życie Gospodarcze”.
  102. Tadeusz Seweryniak, prezes Specjalistycznej Spółdzielni Gastronomicznej.
  103. Richard Sharman
  104. Barbara Sokołowska; za szczególne osiągnięcia w wychowaniu wielodzietnej rodziny.
  105. Paulina Sokołowska artysta muzyk; za szczególne osiągnięcia i popularyzacje muzyki w kraju i za granicą.
  106. Julita Sokołowska artysta muzyk; za szczególne osiągnięcia i popularyzacje muzyki w kraju i za granicą.
  107. Dariusz Słotwiński, prezes Dromex SA.
  108. Zenon Sroczyński, prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Hellena SA.
  109. Jarosław Sroka, „Puls Biznesu”.
  110. Waldemar Stefański, ISTAL.
  111. Bogumiła Stola-Wytrychowska; za całokształt działalności dziennikarskiej.
  112. Dr n. med. Jerzy Śmigurowicz; za znaczące osiągnięcia w kardiochirurgii nieinwazyjnej, wysokie walory etyki medycznej i budowanie właściwej relacji z pacjentami.
  113. Anna Szafraniec; za wybitne osiągnięcia w kolarstwie górskim.
  114. Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy; za wieloletnie osiągnięcia w publicystyce sportowej.
  115. Maciej  Szewczyk, dyrektor w Hotelu Jan III  Sobieski w Warszawie; za  dotychczasowe  osiągnięcia menedżerskie.
  116. Renata Szostak, prezes Lyreco Polska S.A.;
  117. za stworzenie przyjaznego dla klientów systemu partnerstwa, bezpieczeństwa i oszczędności.
  118. Marek Tarnowski
  119. Waldemar Tevnell, prezes BONIER BUSINESS Sp. z o.o.; za szczególne osiągnięcia w kierowaniu firmą wydającą największy w Polsce dziennik biznesowy.
  120. Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów; za działania na rzecz popularyzacji mediów lokalnych.
  121. Włodzimierz Tyszko
  122. Dr Irena Walecka, dyrektor d.s. marketingu CSK MSWiA; za profesjonalne realizowanie strategii marketingowej szpitala.
  123. Mirosław Wierzbowski, Europejski Fundusz Hipoteczny Sp. z o.o.
  124. Prof. dr hab. med. Małgorzata Wisłowska;
  125. za osiągnięcia naukowe, organizacyjne i wkład w rozwój polskiej reumatologii.
  126. Janusz Wieczorek, Warszawski Ośrodek Telewizyjny.
  127. Zbigniew Wituszyński, PEKAES SA; za osiągnięcia w długoletniej pracy zawodowej i społecznej.
  128. Krzysztof Wiśniewski, dyrektor Lyreco Polska SA; za osobisty sukces menadżerski.
  129. Maja Włoszczowska; za wybitne osiągnięcia w kolarstwie górskim.
  130. Krystyna Woźniak-Trzosek, redaktor naczelna „Polish Market”.
  131. Marek Wysocki, aktor; za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne w pracy z młodzieżą.
  132. Marek Wysocki, Teatr Equus; za wkład w rozwój kultury teatralnej.
  133. Tadeusz Zając, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy; za szczególne osiągnięcia w ochronie pracy.
  134. Iwona Zarucka, wiceprezes MarcPol SA; za osiągnięcia w rozwoju polskiej sieci handlowej.
  135. Jan Zwoliński, Polskie Radio SA Program I; za promocję polskich produktów rolnych i polskich tradycji kulinarnych.
  136. Paweł Zylm; prezes BRE Ubezpieczenia; za jakość i osiągnięcia na polskim rynku ubezpieczeń.
  137. Amco Sp. z o.o., prezes Andrzej Wójcicki; za europejską jakość produktów firmy.
  138. ART-ARIKA Sp. z o.o.
  139. BALT – YACHT
  140. Bank Zachodni WBK SA; za ofertę przyjazną dla małych i średnich przedsiębiorstw.
  141. BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń Majątkowych SA; za uruchomienie internetowego systemu sprzedaży ubezpieczeń Benefia24.
  142. CANEXPOL Sp. z o.o.
  143. CARDCO Sp. z o.o., prezes Marek Galewski; za wprowadzenie na polski rynek „Ogólnopolskiej Karty Rabatowej” rozpoczynającej erę karty plastikowej oraz działalność społeczną wspomagającą ważne wydarzenia kulturalne.
  144. Czas Warszawski
  145. C.Hartwig Warszawa SA; za osiągnięcia gospodarcze i podtrzymanie wieloletniej tradycji firmy.
  146. DERMIKA Sp. z o.o., prezes Jolanta Zwolińska; za wysoką jakość kosmetyków i osiągnięcia na rynkach zagranicznych.
  147. DIPSERVICE
  148. DR WITT SA
  149. EKOMECH Sp. z o.o.
  150. Fiat Ubezpieczenia SA
  151. FIRMA ROLESKI
  152. FUNDACJA CEPELIA
  153. Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, prezes Andrzej Szczepocki; za sukcesy w tworzeniu dobrych warunków rozwoju gospodarczego.
  154. FUNDACJA POLONIA; za osiągnięcia w działalności wśród polonii zagranicznej, na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.
  155. GAZETA PRAWNA; za popularyzację norm prawnych.
  156. Hotel Jan III Sobieski
  157. Hotel 500  w Zegrzu, dyrektor Marzena Mariańska; za wysoką jakość produktów hotelarskich.
  158. Hotele Warszawskie Syrena Sp. z o.o.; za kontynuowanie dobrych tradycji hotelarskich.
  159. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie
  160. INTERPLASTIC, Roger Żółtowski; za wysoką jakość sprzętu sportowego.
  161. Invest-Druk, prezes Janusz Barciński; za wieloletnie osiągnięcia na polskim rynku poligraficznym.
  162. Klinika Chirurgii Dziecięcej Akademii Medycznej w Warszawie; za osiągnięcia w chirurgii dziecięcej.
  163. Klub Jeździecki GALOP, prezes Bożena Ładno; za szczególny wkład w rozwój kultury w powiecie wołomińskim.
  164. Kurier Dąbrowski, red. nacz. Jerzy Rzeszutko; za owocną działalność w skali regionu i wyjątkowo trafne reagowanie na problemy środowiska.
  165. Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Nowy Dwór; prezes Grażyna Zaprzałek; za wysoką jakość produktów oraz znaczącą pozycję na rynku roślin ozdobnych.
  166. LETNI OGRÓD, prezes Sławomir Kowalczyk; za wy-budowanie, z wielką wyobraźnią, na europejskim poziomie, portu jachtowego na Mazurach.
  167. LYRECO Sp. z o.o.
  168. Mennica Państwowa SA, prezes Tadeusz Steckie-wicz; za wieloletnie, międzynarodowe osiągnięcia w produkcji monetarnej.
  169. Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o., prezes Urszula Potęga; za osiągnięcia w dziedzinie promocji polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych.
  170. MOKATE SA, prezes Teresa Mokrysz; za szczególne osiągnięcia w działalności gospodarczej w kraju i za granicą.
  171. MSR Traffic Sp. z o.o.; za innowacyjność i produkcję najwyższej jakości urządzeń do sterowania ruchem drogowym.
  172. Natalia Gold; za osiągnięcia artystyczne w produkcji wyrobów ze srebra i złota.
  173. NOVA LIGHT Sp. z o.o.
  174. Orbis Travel
  175. Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy „HYRNY” w Zakopanem,  dyrektor Hieronim Kraczkowski; za kontynuowanie dobrych tradycji w zakresie wypoczynku i wysoki poziom świadczonych usług.
  176. Parkhotel Vienna; za wysoki poziom usług hotelarskich.
  177. Zespół PARTITA; za całokształt dokonań artystycznych w 38. letniej działalności zawodowej.
  178. PEKAES SA, prezes Jan Dalgiewicz; za wieloletnie osiągnięcia na rynku przewozów krajowych i zagranicznych.
  179. Pekaes Multi-Spedytor Sp. z o.o, prezes Dariusz Ziental; za profesjonalizm, kulturę i wysoką jakość w spedycji krajowej i międzynarodowej.
  180. PINUS PPUH s.j. J&M SMOLARCZYK; za zdobycie zagranicznych rynków dla okien, drzwi i zimowych ogrodów produkowanych w Polsce.
  181. PKO Bank Polski SA; za bogatą ofertę dla indywidualnych klientów.
  182. POLANOWSCY Nieruchomości
  183. Polish Market; za międzynarodową promocję polskiej gospodarki.
  184. Pracownia Sztuk Plastycznych ASP; za wieloletnie osiągnięcia w organizacji wystaw i targów, konferencji i sympozjów.
  185. Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych ODRA SA; za wysoką jakość produktów na rynkach krajowych i zagranicznych.
  186. PS NAMIOTY HALOWE; za wzornictwo i jakość wielkopowierzchniowych zadaszeń namiotowych.
  187. RAVIMED Sp. z o.o.; za produkcję i eksport sprzętu medycznego światowej jakości.
  188. REGINA Sp. z oo.; za znalezienie rozwojowej niszy rynkowej dla przetwórstwa owocowego.
  189. Restauracja BAZYLISZEK
  190. SOLARTOP, prezes Jacek Połoński; za innowacyjność w marketingu i reklamie.
  191. Specjalistyczna Spółdzielnia Gastronomiczna; za wysoki poziom usług gastronomicznych.
  192. Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie; za wysoką jakość produktów bankowych i społeczne działania na rzecz kultury w powiecie wołomińskim.
  193. Spółka B-Line; za wprowadzenie na rynek nowej wody mineralnej „Prima“ w opakowaniach szklanych.
  194. System Monitorowania Alarmów Sp. z o.o.
  195. TRIP Biuro Podróży s.j.; za szczególne osiągnięcia w polskiej i zagranicznej turystyce.
  196. Tygodnik PROFILE; za promowanie dobrych polskich firm i produktów regionalnych
  197. Tygodnik Siedlecki; za wieloletnią owocną działalność w skali regionu i podejmowanie istotnych dla regionu i kraju problemów ekologicznych.
  198. Zielona Budka SA, dyr. Dagmara Frysiak; za kontynuowanie wieloletniej tradycji w produkcji lodów.
  199. ZYGMAR – BIS, prezes Zygmunt Gierej; za kontynuowanie dobrych tradycji we wspieraniu znaczących przedsięwzięć kulturalnych i wysoki poziom świadczonych usług.
  200. Dr. n. med. Jolanta Korzeniowska-Adamus – Za szczególne osiągnięcia w echokardiografii i leczeniu wad serca.